Ośrodek Edukacyjny ALPI

Ośrodek oferuje autorski

PROGRAM SZKOLENIOWY

Moje ponad 20 - letnie doświadczenie przyczyniło się do skompletowania najkorzystniejszej oferty by nauczyć kursantów bycia wspaniałym właścicielem psa. Profesjonalizm, dobór najskuteczniejszych metod dostosowanych indywidualnie do każdego psa jest bardzo przyjazny dla czworonogów. Psy są takimi jakimi je „tworzymy” .Właściciel, który uczy się rozumieć psa ma najwięcej korzystnych efektów by przygotować go na resztę wspólnego życia.

IMG_8126

Sposób prowadzenia zajęć oraz nauczania psów oparty jest o naturalne potrzeby czworonogów. Sukces pary pies-człowiek jest efektem nabytych przez człowieka umiejętności.

Na wspólne zrozumienie wpływ mają praktyczne umiejętności jakie zdobywa właściciel, ale też rzeczowa wiedza co daje możliwość dostrzegania problemów z poszanowaniem psiej komunikacji. Zadania prezentowane są w jasny zrozumiały dla psów sposób, bez siłowych wymagań co ma ogromny wpływ na ich skuteczne powtarzanie oraz zapamiętanie. Są one oparte o spokój, wyciszenie dlatego pies ma możliwość samodzielnego myślenia.

Szanując psy i aranżując im zadania dajemy w ten sposób podejmować decyzje z których są zadowolone. Szereg zadań jest skutecznym sposobem na bezpieczeństwo, szczególnie niezbędne żyjąc w mieście. Psy spotykają się w skrupulatnie dobranych grupach. Wpływ na to ma wiek , wielkość, oraz socjalność. W grupach powstają psie przyjaźnie. Psy uczą się rezygnacji z zabawy, gdy właściciel prosi je o zadanie. Właściciel ma możliwość nauczyć się odpowiednio ingerować gdy nasz pies potrzebuje wsparcia robiąc to bez strachu, siły, krzyku.

Pracujemy też z psami, które przejawiają różne problemy szczegółowo dobierając je i przygotowując zanim będą mogły pracować w grupie. To niezwykle istotne ponieważ na co dzień spotykamy przeróżne psy, dlatego też ważnym jest, aby nasz pupil umiał radzić sobie w każdej codziennej sytuacji.

Nasze propozycje to

szkolenie: podstawowe, zaawansowane, specjalistyczne, szkolenie rodzinne

Prowadzimy zajęcia z pracy węchowej, przygotowania do wystaw. Na pierwszym spotkaniu właściciel ma możliwość zobaczenia jak funkcjonujemy, porozmawiać ze szkoleniowcem w celu określenia swoich potrzeb dotyczących współpracy z psem. Omówić problemów jakie zauważa u swojego psa. Jest to spotkanie zapoznawcze.

10379916_890040211020240_445532582965467086_o

Ponadto proponujemy

Proponujemy porady behawioralne dla psów przejawiających wszelakie rodzaje problemów wychowawczych. Redukcja stresu i lęków u psów. Porada behawioralna przebiega indywidualnie w zależności od konkretnego przypadku. Jest to spotkanie podczas którego prowadzona jest rozmowa, obserwacja zarówno psa jak i właściciela, aby można było dobrać najkorzystniejsze rozwiązania do zaistniałych problemów. Najczęstsze problemy mają podłoże w braku nabycia przez psa umiejętności właściwych zachowań, utrwaleniu złych nawyków do których często przyczynia się człowiek. Problemy generują strach, frustrację , patologiczne zachowania.

Porada określa problem

drobiazgowo omawiany jest sposób zmiany zachowania, aby pies mógł powrócić do normalnego życia. Zmiana zachowania wymaga od właściciela dostosowania się szczegółowo do przedstawionych propozycji tak długo, aż problem przestaje istnieć. Kłopoty psów często są zbyt długo „ tolerowane” lekceważone co powoduje trwanie psa w niekorzystnych dla niego warunkach w których radząc sobie poszukuje rozwiązań, a te stają się kłopotliwe dla właściciela.

Szczegółowe informacje na temat szkolenia oraz porad behawioralnych można uzyskać pod nr telefonu 503957303 oraz pisząc wiadomość na adres edukacja.alpi@gmail.com

W zajęciach mogą uczestniczyć:

osoby indywidualne, rodziny z dziećmi, osoby starsze, osoby niepełnosprawne.

Zajęcia prowadzi behawiorysta certyfikowany i instruktor szkolenia certyfikowany psów Alina Bendiuk

0